CM Strunka

CIMBÁLOVÁ MUZIKA Z HANÁCKÉHO SLOVÁCKA

Obsazení muziky:

Blanka Demelová

housle prim, terc
Blanka Demelová

Blanka Demelová, se narodila 24. března 1993. Bydlí v Boleradicích. V naší CM působí téměř od začátku a muziku má zákonitě v krvi. Ve škole i doma byla a stále ještě je vedena naším zakladatelem, svým otcem, ředitelem ZUŠ Klobouky panem Jindřichem Demelou, který sám je výborným muzikantem. Studovala hru na housle u paní učitelky Ivony Jahodové a současně také zpěv u pana Zdeňka Šmukaře. Je absolventkou Městského víceletého gymnázia v Kloboukách u Brna.

Denisa Veselá

housle prim, terc
Denisa Veselá

Denisa Veselá, narozená 6. listopadu 1992, pochází z Krumvíře. Housle vystudovala rovněž pod vedením paní učitelky Ivony Jahodové. Folklor miluje po všech stránkách. Tancuje s folklórním souborem a tanec má ráda stejně jako dobré víno. Je absolventkou Městského víceletého gymnázia v Kloboukách u Brna. Nyní studuje lékařskou genetiku na Masarykově univerzitě v Brně.

Anna Straková

cimbál
Anna Straková

Anna Straková se narodila 1. června 1991 bydlí v Krumvíři. V CM působí od jejího začátku. Je absolventkou hry na housle u paní učitelky Ivony Jahodové a hry na cimbál u paní učitelky Schoříkové. Cimbálu zůstala věrná. Během studia se zúčastnila několika soutěží a jejím největším úspěchem je první místo v celostátním kole soutěže hry na cimbál. Anička navštěvuje čtvrtým rokem Univerzitu Palackého v Olomouci.

Veronika Korábová

viola, violoncello
Veronika Korábová

Veronika Korábová se narodila 29. dubna 1992 a bydlí v Boleradicích. Muzikantského ducha podědila po svém otci, Františku Korábovi, který je primášem známé CM Vonica z Krumvíře. Verča zvládá hned několik nástrojů, je absolventkou hry na klavír, violoncello, varhany a momentálně stále vylepšuje hru na violu. Čtvrtým rokem navštěvuje Veterinární a farmaceutickou univerzitu v Brně.

Jan Pilát

kontrabas
Jan Pilát

Jan Pilát se narodil 10. března 1992 a pochází z Klobouk u Brna. Honza je velmi nadaný hudebník, absolvoval hru na klavír u paní učitelky Hunčové, kontrabas u pana učitele Demely, a aby toho nebylo málo, navštěvoval hodiny zpěvu u pana učitele Šmukaře. Je absolventem Městského víceletého gymnázia v Kloboukách u Brna.

Plánované akce

 • 16.9. 2017
  Svatba
 • 23.9. 2017
  Soukromá akce, Hustopeče
 • 7.10. 2017
  Soukromá akce, Strachotín
 • 4.11. 2017
  Soukromá akce, Boleradice
 • 18.11. 2017
  Soukromá akce, Dambořice

Facebook

Počítadlo